Zarabiaj na domowych wypiekach

Zarabiaj na domowych wypiekach

Domowa cukiernia to świetny pomysł na własną firmę dla wszystkich tych, którzy uwielbiają eksperymentować z przepisami na ciasta, torty, tarty, brownie, czy pączki. Także osoby nie mające większego doświadczenia powinny spróbować swoich sił w sprzedaży słodkich specjałów, albowiem zainteresowanie wypiekami w stylu hommade sukcesywnie wzrasta.

Domowe wypieki zyskują obecnie rangę prawdziwej alternatywy dla wyrobów oferowanych przez tradycyjne cukiernie. W procesie pieczenia ciast i tortów dostępnych w masowej sprzedaży wykorzystuje się rozmaite polepszacze smaku, konserwanty oraz spulchniacze. Jednakowoż ich walory smakowe w porównaniu z wypiekami domowymi pozostawiają wiele do życzenia. Ponad to, plusem użycia własnoręcznie przygotowanych i naturalnych składników piekąc ciasta we własnej kuchni jest bez wątpienia okazja do podkreślenia ich przewagi w kontekście wpływu na zdrowie. Akcentując tezę, że zdrowa dieta nie musi wiązać się z wyrzeczeniami, z pewnością skoncentrujesz uwagę odbiorców.

Należy przyznać, że Polacy zdecydowanie preferują słodkości, wobec czego przypuszczalnie nie będziesz narzekać na brak klientów. Mimo wszystko wypada odpowiednio przemyśleć strategię biznesu. Na twoja korzyść przemawia bezspornie wyborny smak wypieków oraz ich wizerunek. To jednakże nie wszystko. Na pewno istotna jest lokalizacja twojej działalności, klienci będą zwracać uwagę na dojazd. Podobnie czas przygotowania wypieków, innymi słowy na kiedy możesz wyznaczyć odbiór zamówionego ciasta. Nie zaniżaj cen, prezentuj raczej swoje produkty jako konkurencyjne pod względem wykonania. I najważniejsze: reklama. Najpierw to ty musisz dotrzeć do potencjalnych klientów. Możesz poprosić swoich znajomych o wstawienie odnośnika do twojej oferty w Internecie, przykładowo na facebooku, organizować degustacje i przedstawić swoją ofertę w klubach, pubach lub osiedlowych sklepikach. Załóż firmową stronę internetową na której wyeksponujesz fotografie proponowanych wypieków, jasno określisz ceny oraz wstawisz opisy ciast i tortów. Rozważ pozycjonowanie witryny na słowa kluczowe, które będą wstukiwać w wyszukiwarce konsumenci. Na przykład: ciasta na zamówienie wrocław, torty czy cukiernia domowa.

Pamiętaj, że firma cukiernicza to w świetle przepisów produkcja i obrót środkami spożywczymi w związku z czym do dwóch tygodni od daty rozpoczęcia działalności musisz powiadomić na piśmie Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną o miejscu, rodzaju i zakresie prowadzonej działalności. Wiedzę o procedurach uzyskasz we właściwej dla twojego miejsca zamieszkania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Otworzenie wszelkiej działalności gastronomicznej zobowiązuje do uzyskania zgody Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, natomiast lokal w którym pracujesz musi zostać odebrany przez sanepid.

Na koniec: nie zrażaj się! Formalności i brak pewności co do popytu na twoje usługi dotyczy praktycznie każdej nowo otwartej działalności. Jeśli jednak naprawdę lubisz testować swoje własne pomysły, przygotowywać niepowtarzalne kompozycje smakowe i estetyczne nie wahaj się. Czy zaszkodzi spróbować?


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 15 (ostatnio: 01.06.2020 12:59:29)
  • yahoo: 4 (ostatnio: 04.05.2016 09:17:58)

Podlinkuj wpis:

Tags: , ,

Dodaj komentarz