System łączności Resys w górnictwie – efektywne ratownictwo górnicze

System łączności Resys w górnictwie - efektywne ratownictwo górnicze

Przemysł wydobywczy jest jednym z najniebezpieczniejszych na całym świecie. Nie zdumiewa w takim razie fakt, że branża górnicza nadzwyczaj ochoczo przyjmuje wszelkie nowinki dotyczące zarówno sposobu oraz techniki wydobycia, jak i samych systemów traktujących bezpieczeństwa pracy oraz norm zachowań w czasie nieprzewidzianych wydarzeń. Każda z technologii, która w charakterystyczny sposób polepsza bezpieczeństwo oraz jakość pracy górników jest nadzwyczaj pozytywnie odbierana. W tym artykule chcemy bliżej przyjrzeć się sprawie komunikacji w ratownictwie górniczym, które jest dosadnie związane z pracą górników na całym świecie.

Łączność – okazja na szybszy ratunek

Jakikolwiek z ratowników górniczych nie wyobraża sobie akcji ratowniczej bez szansy komunikacji z innymi ratownikami – to sposób, żeby szybciej trafić do poszkodowanych, skuteczniej nawigować w wyrobiskach czy raportować o wypadkach lub też stanie górników jednostki czekające na udzielenie pomocy lekarskiej na górze. System komunikacji dla górników ma obowiązek być nie tylko wytrzymały, lecz też bezproblemowy. Ciągnące się przewody, nieodzowność podłączania słuchawek do innych odbiorników lub też po prostu duże słuchawki – taki system działa, jednakowoż na pewno nie jest przydatny oraz dla ratownika może okazać się reprezentatywną kulą u nogi.

System łączności bezprzewodowej Resys

System Resys, który został zaprojektowany oraz stworzony przez jednostkę 2RHP to odpowiedź na potrzeby komunikacji dla ratownictwa górniczego. System gwarantuje możliwość radiowej łączności między ratownikami (system używa technologii full duplex, która wykorzystywana jest również w telekomunikacji – świadczy to, że Resys pozwala na równoległą komunikację w obie strony). Prócz tego Resys pozwala na monitorowanie funkcji życiowych oraz namierzanie poszczególnych odbiorników. Resys jest swojego typu centrum komunikacyjnym dedykowanym do pracy w trudnych warunkach.

Z Resys korzystają nie jedynie ratownicy górniczy, jednakowoż też sami górnicy – kopalnie ochoczo inwestują w tego rodzaju komunikację, która nie powstrzymuje górników, jednocześnie dając im pożyteczne, skuteczne oraz nowoczesne narzędzie do komunikacji – zarówno w czasie codziennej pracy, intensyfikując tym samym efektywność oraz zdolność produkcyjną górników, jak również w czasie wypadków lub sytuacji kryzysowych, kiedy Resys przydaje się dla ratowników.

System Resys to obecnie jeden z najbardziej innowacyjnych systemów dedykowanych do pracy w trudnych warunkach – potwierdzają to liczne certyfikaty a też nagrody, które pozostały przyznane dla firmy 2RHP.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 7 (ostatnio: 10.04.2019 23:47:41)

Podlinkuj wpis:

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz