Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe

Jednodniowe soczewki kontaktowe – idealne na zimę.

Zimą noszenie okularów z korekcją nie jest miłym ani wygodnym rozwiązaniem. Bez wątpienia należy więc zainwestować w soczewki kontaktowe. Tylko jakie soczewki będą najlepsze dla nas w tym okresie? Może kolorowe soczewki bądź soczewki toryczne? Nie!!! Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydają się być soczewki kontaktowe jednodniowe. Dlaczego? Zimą do oczu wpadają płatki śniegu, które nie są zbyt czyste, a więc przenoszą na soczewkę zabrudzenia, które mogą być trudne do usunięcia; kiedy wpadnie nam śnieg do oka, możemy przetrzeć je i niechcący wysunąć z niego soczewkę – zgubienie soczewki jednodniowej nie wiąże się z ogromnymi kosztami; materiały z jakich wykonane są soczewki kontaktowe dobrze przystosowuje się do oka, nawet przy bardzo niskich temperaturach – nie ma więc mowy o żadnym dyskomforcie w związku z ich użytkowaniem zimą.

Zalety soczewek, które mają istotny wpływ w okresie zomowym (porównanie do okularów korekcyjnych):

1. Soczewki nie zaparowują! Podczas mrozu w przeciwieństwie do szkieł kontaktowych okulary bardzo dzęsto są zaparowane.

2. Soczewki to idealne rozwiązanie na stok! Podczas jazdy na nartach czy snowboardzie można dodatkowo założyć gogle, które w połączeniu z soczewkami zawierającymi filtr przeciw promieniowaniu UV, będą stanowiły idealne połączenie w ochronie przed promieniowaniem słonecznym. Poza tym jest lepsza jakość widzenia, a widziany obraz nie jest zniekształcony, jak to bywa podczas noszenia okularów.

3. Od soczewek kontaktowych nie odbija się światło, które by nas oślepiało. Taki problem mają osoby używające okularów słonecznych. Jest on większy właśnie w zimie, gdyż śnieg odbija bardzo dużo promieni słonecznych, bo aż 85%.

Do wyboru mamy bardzo szeroką gamę soczewek kontaktowych firm: Ciba Vision (rodzina soczewek Focus Dailies), Bausch& Lomb (rodzina soczewek Soflens), Coopervision (soczewki Proclear 1 Day oraz Biomedics 1 Day) oraz Johnson& Johnson (soczewki 1 Day Acuvue)

Jeżeli więc chcesz przestać nosić okulary i chcesz wybrać soczewki kontaktowe odpowiednie dla siebie zapraszamy do naszego sklepu online Lensbase.


Ocena: 4,67/5 (3 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 36 (ostatnio: 12.12.2021 22:31:14)
  • yahoo: 9 (ostatnio: 24.11.2016 13:36:13)

Podlinkuj wpis:

Tags: , , , , , , , ,

Dodaj komentarz