Pompa do dystrybutora paliwa

Pompa do dystrybutora paliwa

Dobrze dobrany układ dystrybucyjny do pojemnika z olejem nie jest zagadnieniem prostym, przy wyborze części do pojemnika towarzyszy nam multum wątpliwości. Następnym problemem jakie sobie zadajemy jest wydajność pompy do oleju. W ofercie największych wytwórców można znaleźć produkty o wydajności od 35 do ponad 100 dm na minutę. Opłata za takie urządzenia waha się w zakresie od kilkuset pln do 1500 pln. Jeżeli w przedsiębiorstwie dysponujemy mnóstwo wozów w których objętość zasobnika przekracza 150l wskazane jest pomyśleć nabycie pompy do paliwa o większej wydajności, zmniejszy to znacząco czas tankowania.

Istotną kwestią jest właściwy dobór pompy do paliwa. Na początku możemy zrezygnować z pompy sprowadzonych z rynku chińskiego, co prawda są one sporo tańsze od swoich europejskich zamienników ale jednocześnie dużo mniej wytrzymałe.

Następnym problemem jest dobór przepływomierza oleju napędowego, tu możemy selekcjonować pomiędzy przepłwomierzami analogowymi, które mają licznik tankowania jednorazowego oraz licznik sumujący, precyzja takich urządzeń wynosi +/- 1%. Bardziej rozbudowane przepływomierze elektroniczne oprócz licznika tymczasowego i sumarycznego posiadają też pamięć kilu lub więcej ostatnich tankowań, można je dodatkowo zastosować do skomplikowanych systemów zarządzania olejem.

Poza tym do dystrybutora musimy dopasować właściwy filtr oleju napędowego wąż do paliwa i pistolet nalewowy, jednak te składniki muszą być odpowiednio do pompy

Kończąc wypowiedz przed zakupem musimy bardzo dokładnie przemyśleć zakup każdego modułu do naszego zbiornika na olej Zacznijmy od pompy, następnie filtr węża pistoletu do paliwa, przepływomierza do oleju ewentualnie złączek i redukcji


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 4 (ostatnio: 06.11.2018 21:28:16)

Podlinkuj wpis:

Tags:

Dodaj komentarz