Limonka Kaffir

Limonka Kaffir

Limonka Kaffir – co to ?

Przedstawiającniezwykłość limonki kaffir powinno się ruszyć od tego, że można ją spotkać pod rozmaitymi nazwami – papeda, dzika limonka, tajska limonka. Jakkolwiek bez względu na to, jak się ją nazwie to zawsze należy do rodziny cytrusowych – jestnader cytrusowa i aromatyczna.

Listowie limonki rodzaju kaffir są bezwzględnym szczegółem dań w kuchni orientalnej. Limonka kaffir jest ogromnie pachnąca i bardzo ożywcza, natomiast kaffir liście są z zewnątrz: ciemnozielone i błyszczące a w środku: chropawe i blade. Wystarczynieco potrzeć liść, aby wyniuchań klarowny aromat. Rześkie liście limonki kaffir trzymają swoją jakość przechowywane w lodówce przez przynajmniej 2 tygodnie – dostępne i nie mniej popularne są również suszone liście limonki.

Co można przyrządzić i gdzie dodać liście kaffiru?

Warto wzmiankować, że wonne liście kafiru są zbyt twarde, aby spożywać je w normalnej formie – zwykle dołącza się je w ostatniej fazie pichcenia. Wiele tajskich wzorów wręcz żąda tego, by skorzystać z tej części limonki kaffir. Wiele ciekawych przepisów można znaleźć na blogu kulinarnym.

Co można wykonać i gdzie dorzucić liście kaffiru?

Możemy zrobić: rozmaite zupy np. Tom Yum, mieszane potrawy pieczone, sałatki na podstawie curry, gulasze i buliony, pasty.W wielu potrawach stosuje się je na normie analogicznej do zastosowania naszych swojskich liści laurowych. Wolno dania przygotować z ich udziałem poprzez wrzucanie liści razem bądź pociętych na mniejsze kawałeczki. garnka całe lub pocięte na mniejsze kawałki. Przyciągającym impulsem jest także zrolowanie i posiekanie.Jeśli ktoś lubi używać chińskiej metody smażenia na gorąco rozgrzanym oleju tzw. stir fry – też będzie mógł mocno zagospodarować w niej kaffir liście.

Gdzie można nabywać kaffir?

Jeszcze do niedawna zakupienie liści kaffir w naszym kraju niemalże graniczyło z cudem, całe szczęście poprzez możliwości sieci internetowej obecnie każdy może to zrobić w dobrzewyposażonym sklepie online wygodnie siedząc w ulubionym fotelu. Przykładem takiego sklepu jest chociażby pastry.com.pl – dobry sklep online.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 01.02.2019 23:53:26)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 04.01.2018 22:28:07)

Podlinkuj wpis:

Tags: , , ,

Dodaj komentarz