Kursy

Kursy

Bezrobocie to poważny problem dla każdego człowieka w dzisiejszym społeczeństwie. Zatem są robione niezliczone kursy dla tych osób. Jest taki program społeczny, funkcjonuje w ten sposób, że ma przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu jednostek słabiej przygotowanych. Program ten opiera się na kilku ważnych elementach, którym jednym z nich jest szkolenie bezrobotnych.

Nie zastanawiajmy się nad krytyką tego typu przeciwdziałania bezrobociu, bo trudno jest osądzić jednoznacznie ten stan rzeczy. Prawdą jest, że każdy ma ten temat swoje zdanie. Jednak z wielu doświadczeń Powiatowych Urządów Pracy w całej Polsce wynika, że wydane pieniądze na ten cel są przydatne i skutkują ponownym zatrudnieniem danej jednostki.

Z kolei ci którym nie udaje się znaleźć po takim kursie pracy odznaczają się się mniejszą chęcią do pracy.

Informacje odnośnie prowadzonych szkoleń można znaleźć na stronach internetowych danego urzędu pracy. Osobiście sądzę, że szkolenia takiego typu są bardzo przydatne, ale sporą przeszkodą jest brak doświadczenia osób po kursie. Niestety rynek pracy już dawno to zweryfikował i przeszkodą dla tych osób jest brak doświadczenia. Osoby zatrudniające nie lubią osób zaraz po kursie, bo ludzie tacy nie mają wymaganego doświadczenia a zatem zamiast zysku z ich pracy są spore szkody. Dla przykładu mogę podać tutaj kursantów, którzy przeszli szkolenie operatora koparki. Zaraz po kursie bez doświadczenia zdarzało się, że operator takiej maszyny budowlanej potrafił pozrywać kable kiedy kopał co zwiększało sporo koszty które ponosił pracodawca. Zatem dlatego takie trudne jest bez doświadczenia znaleźć dobrą pracę. Jeśli chodzi o pracę związaną z budowlanką to jest tam wymagane duże doświadczenie, najmniej kilku letnie.


Ocena: 4/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 23 (ostatnio: 31.07.2019 06:54:35)
  • yahoo: 53 (ostatnio: 21.01.2018 10:24:22)

Podlinkuj wpis:

Tags: , ,

Dodaj komentarz