Kotły.olsztyn.pl – ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

Kotły.olsztyn.pl - ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

Grzanie domu to istotny punkt projektu. Dlatego można rozważyć w jaki sposób planujesz ogrzać swój dom. Wybór jest ogromny i trudny. W grę wchodzą koszty eksploatacji które zależne są od wydatków inwestycyjnych. Łatwo się w tym zagubić. Dlatego można czasem podpytać kogoś obytego z tematem kto bezproblemowo udzieli swojej wiedzy. Specjalnie dla was mam dziś kilka prostych rad które ułatwią wybór dobrze dobranego sposobu grzania domu.

Na wstępie trzeba przypomnieć o tym że wybór grzania powinien zostać dokonany w fazie projektowania. Odnosi się to do planowania miejsca na kotłownie oraz instalacji grzewczej. Drugim ważnym aspektem jest przygotowanie zapotrzebowanie energetycznego budynku. Wartość w tym przypadku zależy od rozmiaru domu oraz tego ile zainwestujemy na ocieplenie budynku. Dobrze jest wspomnieć że prawidłowo wykonana izolacja może obniżyć koszty próżniejszego zapotrzebowania na paliwo nawet o 30 %.

Pierwszym i jednym z najbardziej ekskluzywnych sposobów grzania domu jest ogrzewanie elektryczne. To zastosowanie jest o tyle dobre że nie uwalniamy trujących gazów czy pyłów. Całość jest bardzo prosta w obsłudze. Wszystkim kieruje panel który nawet dziecko będzie wstanie obsłużyć. Ogrzewanie elektryczne ma swoje minusy. Dużym minusem jest koszt eksploatacji. Biorąc pod uwagę że dom jest słabo ocieplony to rachunki za elektryczność będą horrendalne. Następnym problemem jest koszt instalacji. Ceny rozpoczynają się od 30 tysięcy złoty.

Tańszą alternatywą ale równie wygodną jest grzanie gazowe. Kotły gazowe mają to do siebie że pracują praktycznie same. To wszystko dzięki użyciu nowoczesnej technologii. Piece gazowe tak samo jak ogrzewanie elektryczne mają nieskomplikowany panel który można dowolnie programować. Chcesz aby po powrocie do domu było ciepło Nie ma problemu programujesz kocioł w taki sposób aby grzanie zaczęło się 40 min przed Twoim powrotem. piece gazowe dzielą się na tradycyjne oraz kondensacyjne te drugie mogą zaoszczędzić na paliwie ale są sporo droższe w stosunku do tradycyjnych.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 1 (ostatnio: 01.02.2018 11:43:41)

Podlinkuj wpis:

Tags: , ,

Dodaj komentarz