Katalog stron www – popularne narzędzie pozycjonerskie

Katalog stron www - popularne narzędzie pozycjonerskie

Poprawa pozycji stron w Google to nade wszystko zdobywanie linków przychodzących. Ilość oraz zwłaszcza wartość tych odnośników ma decydujące znaczenie dla Google w celu ustalenia popularności jak i rangi strony w internecie a co za tym idzie w celu obliczenia jej miejsca w rankingu. Jednym z najchętniej stosowanych miejsc dla pozyskiwania linków w procesie pozycjonowania są katalogi serwisów internetowych. Z tego powodu od paru lat trwa intensywny boom na uruchamianie kolejnych katalogów dla tego celu.

Budowane są rozmaite: lepsze i gorsze katalogi. Dużo z nich jest zadbanych, rzetelnie administrowanych i reklamowanych ale część momentalnie robi się zaspamowaną farmą nic nie wartych linków co sprawia, że zostają zbanowane bądź w ogóle znikają z internetu. Większość katalogów stron internetowych jest ogólnotematyczna jednakże w odpowiedzi na narastające potrzeby uruchamiane są także spisy tematyczne. Tu największą kategorię stanowią katalogi przyjmujące do swoich wykazów serwisy o tematyce: handel i hurtownie, reklama i promocja w internecie oraz medycyna i zdrowie. Wysoką popularnością cieszą się też branżowe spisy firm z uwagi na na rozbudowaną strukturę sektorów rynku a także sposobność do wstawienia jednocześnie konkretnych informacji o firmie – takich jak dane numery telefonów, adres siedziby lub najważniejsze elementy oferty.

Kiedyś większa część katalogów online była darmowa, obecnie jest przeciwnie, za rozpatrzenie strony trzeba wnieść opłatę od kilkudziesięciu groszy nawet aż do kilku złotych. Po kolejnych zmianach w modelu obliczania pozycji Google dużo większe znaczenie ma tzw. Trust Rank, należałoby więc dokonując wyboru katalogów do wstawienia linka wziąć ten parametr pod uwagę.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 61 (ostatnio: 08.06.2019 03:50:35)
  • yahoo: 5 (ostatnio: 01.05.2016 22:31:06)

Podlinkuj wpis:

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz