Jakie piec Co do domu?

Jakie piec Co do domu?

Wybór odpowiedniego pieca do domu wolno stojącego to podstawa. Po pierwsze pozwala to oszczędzić pieniądze po drugie poprawia komfort mieszkania. Wiele ludzi nie wie jednak jak wybrać dobry piec do domu. Sporo sprzedawców zapomina powiedzieć że moc pieca powinna być dobrana do zapotrzebowania energetycznego domu. W tym wpisie spróbuje państwu zademonstrować kilka rad które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego kotła do domu.

Na wstępie musimy ustalić jaki piec nas interesuje. Jeżeli wybierasz paliwo stałe dobrze jest wiedzieć że wybór ten to dopiero początek. Piece na paliwo stałe dzielimy na trzy rodzaje. Są to piece spalania górne, dolnego oraz podajnikowe. Każdy z tych kotłów ma swoją technikę rozpalania i działania. Spalanie górne jest techniką ciężką do opanowania jednak nieskomplikowana budowa takiego pieca sprawia że jest on tani dlatego sporo osób może sobie na niego pozwolić. Urządzenie spalania dolnego to prawidłowy wybór dla osób które chcą rozpalić raz i móc tylko dosypywać paliwa. Piec z podajnikiem to bardzo komfortowe urządzenie ale ma pewne wady. Po pierwsze nie wszystko typy paliwa nadają się do takiego pieca oraz jest droższe od pozostałych dwóch.

Nim wybierzemy idealny rodzaj pieca dla domu musimy wziąć pod uwagę potrzeby energetyczne domu. Stare budownictwo potrzebuje dużo wyższych nakładów energii niż nowe. Dlatego podczas etapu projektowania musisz wziąć pod uwagę z jakiego rodzaju ogrzewania chcesz korzystać. Stare domy mają zapotrzebowanie 100W na metr kwadratowy. Nowe budownictwo tylko 60W na metr kwadratowy. W tym przypadku dla starego budownictwa idealnym zakupem będzie piec dolnego spalania a dla nowego piec z podjanikiem.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 09.12.2017 23:26:42)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 07.01.2017 13:59:42)

Podlinkuj wpis:

Tags: , , ,

Dodaj komentarz