Francuski dla dzieci Lublin

Francuski dla dzieci Lublin

Nauka języków obcych

Wielu rodziców pyta się dlaczego nauka języków obcych jak np. angielski dla dzieci, na zajęciach pozaszkolnych jest dużo lepsza niż w szkołach? Pomimo, że dzieci najczęściej już od przedszkola zaczynają poznawać angielski czy francuski, potem mają możliwość na wielu lekcjach uczenia się obcego języka, nauka czasem idzie w przysłowiowy las.

Czy jest to rezultat niewystarczającego przygotowania kadry nauczycielskiej do uczenia młodych ludzi czy po prostu niechęć uczniów do uczenia. A może i jedno i drugie.

Rodzice często są zajęci aby pomóc dziecku lub tylko kontrolować naukę a często bywa, że nie mają takiej opcji z prozaicznego powodu – nieznajomości języka. Pozostaje wtedy tylko nauczyciel szkolny i np. kilka godziń zajęć w tygodniu. A jak wiadomo, aby nauczyć się języka potrzebne są częste i regularne ćwiczenia.

Nauczyciel, który ma nauczyć materiału często liczną gromadkę uczniów, tych którzy chcą się uczyć, ale również tych którzy nie przejawiają takiej chęci, ma dość mocno związane ręce. Nawet gdy z pełnym zapałem pracuje, prowadząc lekcje ciekawe, zabawowe metody, po pewnym czasie traci motywację, bo zazwyczaj w grupie jest kilka dzieci, które nie tylko nie uczą się ale utrudniają naukę pozostałym dzieciom.

Szkoła językowa ma prostsze zadanie: tutaj spotykają się dzieci które chcą się uczyć. Na zajęciach dodatkowych nie ma przymusu i oceny. występuje natomiast atmosfera luźna, zabawowa, co sprzyja poznawaniu nowych rzeczy, rozwojowi i uczeniu się. Rodzice również mają łatwiejsze zadanie jeśli chodzi o rozmowy na temat lekcji jakie daje szkoła językowa. Dziecko nie przyjmuje tego jako ataku na siebie oraz kontroli – jak często jest w przypadku zajęć szkolnych, ale lubi rozmawiać aby pochwalić się co nowego poznało.

Dużą rolę odgrywa również to, że jeśli zapłacimy bezpośrednio (za naukę w szkole też płacimy, jeśli ktoś ma wątpliwości – w postaci podatków), czyli odczuwamy to na tyle, że jest motywacją do stawiania wymagań zarówno w stosunku do nauczycieli jak i dla dzieci.

Tak więc z różnych przyczyn francuski czy inny język i jego uczenie bywa o wiele bardziej efektywna gdy odbywa się poza szkołą. I nie jest to niczyja wina – ani szkoły, ani programu uczenia ani nauczycieli. Każdy pracuje jak potrafi najlepiej.

Więc warto zapisywać dzieci na kursy języków prywatnie. W ramach nauki danego języka są także organizowane obozy językowe w Polsce i poza granicę. Niekiedy także dla młodzieży z kilku krajów, co bywa dodatkową zaletą.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 20 (ostatnio: 16.01.2022 22:00:01)
  • yahoo: 5 (ostatnio: 29.05.2016 10:25:22)

Podlinkuj wpis:

Tags: ,

Dodaj komentarz