Filmy reklamowe katowice – spoty reklamowe katowice

Filmy reklamowe katowice - spoty reklamowe katowice

Technika filmowa. Spośród wszystkich dziedzin sztuki poza telewizją sztuka filmowa w najszerszym zakresie korzysta ze środków technicznych i najbardziej jest od nich uzależniona.Jednocześnie rozwój sztuki filmowej ma ogromny wpływ narozwój technologie filmowej, przyczyniając się do powstawania coraz doskonalszych urządzeń i1 ulepszenia metod ich stosowania.

Technika filmowa dzieli się na wiele działów, różniących się zarówno charakteremzastosowania, jak również środkami technicznymi. Do działów tych należąprzede wszystkim: technologia zdjęciowa, technologia projekcyjna (kinotechnika) , a dodatkowo technologia dźwiękowa; wszystkie znajdują wykorzystanieprzy realizacji i demonstrowaniu filmów zarówno fabularnych, jak również dokumentalnych, a dodatkowo naukowych, do których należą filmy ściśle naukowe, popularnonaukowe, oświatowe i instruktażowe.

Powstanie technologie filmowej wiąże się z wynalazkiem kinematografu. Nazwą tą określanopoczątkowo aparat do utrwalania na taśmie światłoczułej obrazów obiektu znajdującego się w ruchu , a dodatkowo do projekcji otrzymanychobrazków na ekranie. Kinematograf powstał w wyniku połączenia w jednąogół paru wynalazków umożliwiających zarejestrowanie i odtwarzanie sfotografowanego ruchu: aparatu chronofotograficznego, dającego serię migawkowychobrazków kolejnych faz ruchu określonego obiektu ; światłoczułej błony celuloidowej (taśmy filmowej); aparatu projekcyjnego ; urządzenia do przerywanego (skokowego) przesuwu taśmy światłoczułej w czasie dokonywania obrazków i ich wyświetlania. Wynalazki te powstały wprawdzie .w drugiej połowie XIX w., niemniej jednak złożyły się na nie pełne wieki rozwoju wielu dziedzin nauki i technologie.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 28 (ostatnio: 25.05.2022 21:06:42)
  • yahoo: 6 (ostatnio: 14.06.2016 05:43:01)

Podlinkuj wpis:

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz