Deszczowe dni? Kilka pomysłów na zabawę z dzieckiem

Deszczowe dni? Kilka pomysłów na zabawę z dzieckiem

Końcówka sierpnia dla wielu osób oznacza zakończenie lata. Nie mówię tu o końcu kalendarzowym chodzi bardziej o koniec mentalny. Tak samo jest z dziećmi. Długie letnie dni zaczynają robić się coraz krótsze. Dla wielu rodziców zbliżająca się jesień jest problemem bowiem co robić z maluchem kiedy za oknem pada deszcz? To pytanie które systematycznie pojawią się na wielu forach internetowych o tematyczne rodzicielskiej. Pokażę wam kilka pomysłów które zamienią wasze podejście do deszczowych dni.

Przed wszystkim musisz pamiętać że nie możesz wypełniać wolnego czasu dziecka technologicznymi gadżetami. To przerażająco popularny trend który zarazem jest bardzo szkodliwy. Kilkukrotnie udowodniono już że nowe technologie mają negatywny wpływ na rozwój dziecka. Maluch spędzający kilkanaście godzin przed telewizorem lub ekranem tabletu staje się nadpobudliwy i agresywny. Dlatego bardzo istotne jest przygotowanie rozrywki dziecku w mokre dni, w których nie może wyjść do kolegów i koleżanek na dwór.

Twój dom nie musi być nudne. Pamiętaj dziecko ma ogromną wyobraźnię wystarczy ją prawidłowo rozochocić. Za oknem mokro a Tobie widzi się piknik? Nie ma problemu! Zorganizuj koszyk z jedzeniem, połóż koc i zabaw się z dzieckiem w piknik. W mgnieniu oka zapomnisz o tym że siedzisz na dywanie. Taki sam pomysł sprawdzi się w łazience z której możesz zrobić jezioro. Pomysłów jest wiele nie pozwól aby ograniczała Cię głowa. Ciekawym pomysłem są gry planszowe. Przygotowując się do gry z dzieckiem wybierz taka która ma coś edukacyjnego w sobie. Ulepszanie języka? Scrabble! Dobre liczenie? Monopol! Gry planszowe dobrze rozwijają dziecięcy umysł a także potrafią kraść długie godziny. To ciekawy pomysł na mokre dni. Nie bądź złym rodzicem i baw się ze swoim maluchem.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 23.06.2017 00:53:49)

Podlinkuj wpis:

Tags: , , ,

Dodaj komentarz