Dariusz Maciński o odnawialnych źródłach energii

Dariusz Maciński o odnawialnych źródłach energii

Dziś mamy ochotę pokazać Wam krótką wiadomość, która wyklaruje Wam co to są źródła energii odnawialnej i co je charakteryzuje. Dodatkowo pojmiecie dzisiaj również jakie są najbardziej popularne źródła i czy łatwo z nich korzystać.

Co to są odnawialne źródła energii?

Źródła energii odnawialnej są to źródła energii, jakich wykorzystywanie nie złącza się z długotrwałym ich brakiem, przez to, że ich zasób regeneruje się w dynamicznym okresie. Wspomnianego typu źródłami są dla przykładu deszcz czy fale morskie. W opozycji do nich znajdują się nieodnawialne źródła energii, czyli zasoby, jakich zasoby regenerują się strasznie wolno bądź nigdy: przykładowo ropa naftowa.

W naszym Państwie źródła odnawialne używane są przez plus minus 5,3% zapotrzebowania. Głównymi źródłami są: wiatr i biomasa.

Które źródła odnawialnej energii są najpopularniejsze?

Najintensywniej wykorzystywanym źródłem energii odnawialnej jest energia grawitacyjna wody. W 2015 roku odpowiedzialna była ona za większość energii z wspomnianych źródeł. Kolejne źródła to podmuchy wiatru, biomasa i biopaliwa. Na bardziej odległych miejscach są popularna wydawałoby się energia słoneczna i energia geotermalna. Aktualne prognozy dają nam znać, że w najbliższym okresie energia z wiatru i ta wytwarzana przez promienie słoneczne będą produkowały zbliżoną ilość energii co hydroenergetyka.

Jak łatwo da się dotrzeć do takich źródeł energii?

Łatwo wywnioskować, że najłatwiej dostępnym źródłem energii odnawialnej jest słońce. Do ziemi dociera masa mocy, która jest większa niż wymagana jest przez mieszkańców ziemi. Podobnie jest jeśli mówimy o wodzie. Mamy prosty dostęp do opadów, rzek, które można wykorzystać do generowania energii.

W moim odczuciu wszyscy powinni postarać się o to, aby w ogromnym stopniu wykorzystywać źródła energii odnawialnej. Zrobimy tym przysługę i sobie i przyrodzie.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 28.05.2018 00:25:43)

Podlinkuj wpis:

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz