Ciekawostki o materacach

Ciekawostki o materacach

Jeśli często bolą Cię plecy, trudno Ci rano wstać z łóżka, tak jesteś odrętwiały, a dawno nie pamiętasz nocy, którą byś przespał w całości, obejrzyj dostępne na rynku materace i wybierz model z lateksu.

Czym cechuje się tenże rodzaj materacy do spania i z jakiego powodu poleca się go często ludziom z wadami postawy?

Trzeba wiedzieć, że materace lateksowe cechuje tak zwana elastyczność punktowa, która jest zupełną podstawą zapewnianego przez nie komfortu. Chodzi o to, żeby materac odpowiadał na ugięcie wyłącznie w tych punktach, gdzie przyłożona zostaje do niego siła. W modelach materacy z elastycznością powierzchniową (bonellowych), nacisk powoduje zmianę bardzo dużej powierzchni materaca. W modelach lateksowych odpowiedź jest zawsze punktowa (mówi się wręcz czasem, że jest to idealna reakcja). I dopasowanie do sylwetki jest niezwykle dokładne.

Warto wspomnieć, że materace z porowatego lateksu świetnie pasują do regulowanych stelaży, nawet takich, które pozwalają na dość mocne łamanie płaszczyzn. Co więcej, a jest to również niezmiernie istotne, lateks, jako materiał porowaty, zapewnia świetną wentylację posłania. Odpowiednia wentylacja bywa często niedocenianą cechą, ale przecież jest to właściwość chroniąca posłanie przed inwazją grzybów.

I jest jeszcze ostatnia rzecz, o której przy tej okazji trzeba poinformować zainteresowane osoby. Lateks jest materiałem sypialnianym niezwykle wytrzymałym i odpornym na starzenie. Uważa się, że traci swoje właściwości w tempie jednego procenta przez rok, co oznacza, że po dziesięciu latach korzystania z niego wciąż patrzymy na materac, który posiada 90% swoich pierwotnych właściwości.

Nic dziwnego, że materace lateksowe mają doskonałą opinię i są tak chętnie kupowane. To są zwyczajnie dobre materace.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 48 (ostatnio: 08.09.2020 00:54:11)
  • yahoo: 5 (ostatnio: 03.05.2016 22:57:01)

Podlinkuj wpis:

Tags: , , ,

Dodaj komentarz