Aranżacje wnętrz w stylu rustykalnym

Aranżacje wnętrz w stylu rustykalnym

Urządzając wnętrza, inwestorzy szukają obecnie kolejnych, oryginalnych rozwiązań. Dlatego właśnie sporą popularność zdobywają tapety rustykalne. Co warto o nich wiedzieć? Czym tak naprawdę są tapety ścienne 3d i gdzie je uwzględniać? W jakich aranżacjach sprawdzają się możliwie najkorzystniej?

Fototapety z głębią – co to takiego?

Nazwą tapet 3d określa się modele, które tworzą efekt wypukłości naniesionych na nich . Najprościej mówiąc, obserwator tapety ma wrażenie, że obraz widniejący na tapecie tak naprawdę jest w pomieszczeniu. Przeważnie jednak tapety tego typu w dotyku są gładkie. Spotyka się rzecz jasna również modele wypukłe, które na ogół budzą duże zainteresowanie.

Co ukazują trójwymiarowe tapety?

Pragnę na wstępie zaznaczyć, że tapety 3d są bardzo urozmaicone. Popularne są np. fototapety z efektem 3d. Przedstawiają one często przyrodę, zazwyczaj są to lasy, wodospady, pejzaże albo całe polany. Na ścianach salonów i sypialni pojawiają się również wypukłe fototapety prezentujące panoramy wielkich miast a także konkretne dzieła architektury. Możemy też trafić na bardziej typowe wizerunki na dekoracyjnych tapetach 3d. Pojawia się dla przykładu ornamentyka symetryczna, czarno-białe wzornictwo roślinne i wiele innych. Asortyment jest na pewno duży, dzięki czemu tapety tego rodzaju można dopasować praktycznie do każdego typu projektu.

Z powodu wielkiej różnorodności fototapet 3d można mówić o ich uniwersalności. Z całą pewnością w wielu wnętrzach sprawdzają się one atrakcyjniej niż w innych. Ponadto, trzeba też pamiętać o dostosowaniu wzoru do wystroju oraz przeznaczenia pomieszczenia.

Tapety ścienne, a wielkość wnętrza

Oczywiście, nie w każdej wielkości mieszkaniu tapety 3d sprawdzają się tak samo elegancko. Wydaje się, że najlepsze wrażenie robią w przestronnych i długich wnętrzach. Sedno jest w tym, że położenie takiej tapety na ścianie ciasnego wnętrza optycznie dodatkowo go pomniejsza. Jeżeli jednak, dysponując niewielkim mieszkaniem, mimo wszystko chcemy położyć na ścianie fototapetę w 3d, trzeba dobrze wybrać wzór. Dobrze sprawdzą się tapety ukazujące jakąś przestrzeń, taką jak np. obszerna polana. Tego typu tapeta 3d w bardzo znacznym stopniu powiększa optycznie wnętrze.

Następne pytanie dotyczy miejsca, w którym może się znaleźć tapeta ścienna. Sprawdź więcej tutaj: http://pomyslowa-kuchnia.pl/tapety-scienne-jako-dekoracja-kuchni/

Czy najlepszy będzie pokój dzienny, czy jednak wybrać sypialnię? Wydaje się, że jeśli dobrze dostosuje się kolory i wzornictwo, tapeta 3d wkomponuje się praktycznie w każdą przestrzeń.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 28.04.2019 19:49:21)

Podlinkuj wpis:

Tags: , ,

Dodaj komentarz