Akcesoria – gry komputerowe

Akcesoria – gry komputerowe

Kolekcje akcesoriów posiadanych przez graczy stają się coraz rozleglejsze. Kiedyś wystarczała sama klawiatura, a obecnie powstało mnóstwo kontrolerów, które prezentują o wiele wyższy poziom specjalizacji. Gry komputerowe to już nie tylko przyjemność, ale też zażarta rywalizacja sportowa, dlatego akcesoria dla graczy stały się nie mniej skomplikowane niż same komputery.

Które akcesoria do gier komputerowych cieszą się największym wzięciem? Numerem jeden są myszy dla graczy. Mało kto ich nie posiada. Szczytem ekstrawagancji są sytuacje, gdy jeden gracz posiada kilka myszy, które wymienia wraz z przesiadaniem się na różne rodzaje gier. Jedne urządzenie ma podłączone dla RPG, a zupełnie odmienny model wyciąga z szuflady, gdy planuje pobawić się w FPS. Rzadziej podłączanym sprzętem jest kierownica komputerowa. Przy okazji omawiania kierownic należy podkreślić, że liczy się tylko jeden producent czyli Thrustmaster. Równie popularne są pady do gier. Na konsolach są one oczywiście obowiązkowym kontrolerem, lecz gracze z platformy PC nie są zmuszeni do ich używania. Niemniej dla komfortu kupowane są do komputerów PC, gdzie często użytkownicy bawią się w gry zręcznościowe. Najrzadziej kupowanymi akcesoriami dla graczy są kontrolery do celowania w kształcie broni palnej, maty do tańczenia oraz urządzenia symulujące funkcjonalność gitary muzycznej.

Szeroki wachlarz dostępnych urządzeń świadczy o tym, że branża gier staje się coraz mocniej wyspecjalizowana. Narzędzia do gier komputerowych zaczynają wręcz przypominać sprzęt wojskowy, a nie zabawki do rozrywki, jakimi były one pierwotnie.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 7 (ostatnio: 11.04.2019 03:33:50)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 19.12.2017 05:14:59)

Podlinkuj wpis:

Tags: , ,

Dodaj komentarz